YOU ARE HERE: Home History Past Results

Past Results

E-mail Print

Winter / Summer 2011

Results: Round 1

A Grade:

Doutta Darts def Reservoir Barely Legal 8-3

Reservoir Bulls def Yarraville Eskimos 8-3

Junction Coosts def Cramers Legends 7-4

B Grade: GOLD

Broadmeadows SC def Jacana Jaggers 9-2

Whittlesea Top Flights def Watsonia Saints 7-4

Cramers Shed def Junction Grifters 6-5

B Grade: GREEN

Doutta Spanners def Reservoir Cannons 8-3

East Keilor Boozers def Coolaroo Storm 8-3 (w/o)

Whittlesea Top Guns def Watsonia Angels 7-4

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 2

A Grade:

Junction Coosts def Reservoir Bulls 10-1

Doutta Darts def Cramers Legends 8-3

Reservoir Barely Legal def Yarraville Eskimos 9-2

B Grade: GOLD

Broadmeadows SC def Watsonia Saints 7-4

Junction Grifters def Whittlesea Top Flights 6-5

Cramers Shed def Jacana Jaggers 6-5

B Grade: GREEN

East Keilor Boozers def Doutta Spanners 7-4

Reservoir Cannons def Whittlesea Top Guns 6-5

Watsonia Angels def Coolaroo Storm 9-2

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 3

A Grade:

Junction Coosts def Yarraville Eskimos 10-1

Doutta Darts def Reservoir Bulls 7-4

Cramers Legends def Reservoir Barely Legal 7-4

B Grade: GOLD

Broadmeadows SC def Cramers Shed 6-5

Watsonia Saints def Junction Grifters 6-5

Jacana Jaggers def  Whittlesea Top Flights 7-4

B Grade: GREEN

East Keilor Boozers def Reservoir Cannons 6-5

Whittlesea Top Guns def Coolaroo Storm 7-4

Watsonia Angels def Doutta Spanners 6-5

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 4

A Grade:

Junction Coosts def Reservoir Barely Legal 10-1

Yarraville Eskimos def Doutta Darts 6-5

Cramers Legends def Reservoir Bulls 6-5

B Grade: GOLD

Broadmeadows SC def Whittlesea Top Flights 6-5

Cramers Shed def Watsonia Saints 6-5

Jacana Jaggers def Junction Grifters 7-4

B Grade: GREEN

East Keilor Boozers def Watsonia Angels 6-5

Reservoir Cannons def Coolaroo Storm 7-4

Whittlesea Top Guns def Doutta Spanners 7-4 (w/o)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 5

A Grade:

Junction Coosts def Doutta Darts 9-2

Yarraville Eskimos def Cramers Legends 6-5

Reservoir Barely Legal def Reservoir Bulls 6-5

B Grade: GOLD

Broadmeadows SC def Junction Grifters 8-3

Cramers Shed def Whittlesea Top Flights 6-5

Jacana Jaggers def Watsonia Saints 6-5

B Grade: GREEN

Reservoir Cannons def Watsonia Angels 10-1

Doutta Spanners def Coolaroo Storm 7-4

Whittlesea Top Guns def East Keilor Boozers 9-2

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 6

A Grade:

Junction Coosts def Cramers Legends 8-3

Reservoir Bulls def Yarraville Eskimos 7-4

Doutta Darts def Reservoir Barely Legal 6-5

B Grade: GOLD

Broadmeadows SC def Jacana Jaggers 8-3

Cramers Shed def Junction Grifters 6-5

Watsonia Saints def Whittlesea Top Flights 7-4

B Grade: GREEN

Reservoir Cannons def Doutta Spanners 7-4

Coolaroo Storm def East Keilor Boozers 6-5

Whittlesea Top Guns def Watsonia Angels 6-5

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 7

A Grade:

Junction Coosts def Reservoir Bulls 7-4

Reservoir Barely Legal def Yarraville Eskimos 9-2

Cramers Legends def Doutta Darts 8-3

B Grade: GOLD

Cramers Shed def Jacana Jaggers 7-4

Junction Grifters def Whittlesea Top Flights 7-4

Broadmeadows SC def Watsonia Saints 7-4

B Grade: GREEN

Reservoir Cannons def Whittlesea Top Guns 7-4

East Keilor Boozers def Doutta Spanners 9-2

Watsonia Angels def Coolaroo Storm 7-4

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 8

A Grade:

Junction Coosts def Yarraville Eskimos 8-3

Cramers Legends def Reservoir Barely Legal 8-3

Doutta Darts def Reservoir Bulls 6-5

B Grade: GOLD

Watsonia Saints def Junction Grifters 8-3

Cramers Shed def Broadmeadows SC 7-4

Jacana Jaggers def Whittlesea Top Flights 6-5

B Grade: GREEN

Reservoir Cannons def East Keilor Boozers 9-2

Coolaroo Storm def Whittlesea Top Guns 9-2

Doutta Spanners def Watsonia Angels 6-5

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 9

A Grade:

Junction Coosts def Reservoir Barely Legal 7-4

Doutta Darts def Yarraville Eskimos 6-5

Cramers Legends def Reservoir Bulls 6-5

B Grade: GOLD

Broadmeadows SC def Whittlesea Top Flights 7-4

Jacana Jaggers def Junction Grifters 7-4

Watsonia Saints def Cramers Shed 6-5

B Grade: GREEN

WhittleseaTop Guns def Doutta Spanners 8-3

Reservoir Cannons def Coolaroo Storm 8-3

East Keilor Boozers def Watsonia Angels 8-3

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 10

A Grade:

Junction Coosts def Doutta Darts 9-2

Cramers Legends def Yarraville Eskimos 8-3

Reservoir Barely Legal def Reservoir Bulls 6-5

B Grade: GOLD

Cramers Shed def Whittlesea Top Flights 6-5

Watsonia Saints def Jacana Jaggers 8-3

Junction Grifters def Broadmeadows SC 7-4

B Grade: GREEN

WhittleseaTop Guns def East Keilor Boozers 6-5

Doutta Spanners def Coolaroo Storm 7-4

Reservoir Cannons def Watsonia Angels 8-3

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 11

A Grade:

Junction Coosts def Cramers Legends 9-2

Reservoir Bulls def Yarraville Eskimos 6-5

Reservoir Barely Legal def Doutta Darts 7-4

B Grade: GOLD

Cramers Shed def Junction Grifters 8-3

Watsonia Saints def Whittlesea Top Flights 6-5

Broadmeadows SC def Jacana Jaggers 6-5

B Grade: GREEN

WhittleseaTop Guns def Watsonia Angels 7-4

East Keilor Boozers def Coolaroo Storm 9-2

Reservoir Cannons def Doutta Spanners 9-2

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 12

A Grade:

Junction Coosts def Reservoir Bulls 8-3

Reservoir Barely Legal def Yarraville Eskimos 6-5

Doutta Darts def Cramers Legends 7-4

B Grade: GOLD

Cramers Shed def Jacana Jaggers 6-5

Whittlesea Top Flights def  Junction Grifters 9-2

Broadmeadows SC def Watsonia Saints 6-5

B Grade: GREEN

Coolaroo Storm def Watsonia Angels 7-4

East Keilor Boozers def Doutta Spanners 9-2

WhittleseaTop Guns def Reservoir Cannons 7-4

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 13

A Grade:

Junction Coosts def Yarraville Eskimos 9-2

Cramers Legends def Reservoir Barely Legal 7-4

Doutta Darts def Reservoir Bulls 7-4

B Grade: GOLD

Cramers Shed def Broadmeadows SC 7-4

Jacana Jaggers def Whittlesea Top Flights 7-4

Watsonia Saints def Junction Grifters 9-2

B Grade: GREEN

Watsonia Angels def Doutta Spanners 8-3

Reservoir Cannons def East Keilor Boozers 7-4

WhittleseaTop Guns def Coolaroo Storm 8-3

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 14

A Grade:

Junction Coosts def Reservoir Barely Legal 8-3

Doutta Darts def Yarraville Eskimos 8-3

Cramers Legends def Reservoir Bulls 9-2

B Grade: GOLD

Broadmeadows SC def Whittlesea Top Flights 7-4

Junction Grifters def Jacana Jaggers 7-4

Watsonia Saints def Cramers Shed 8-3

B Grade: GREEN

WhittleseaTop Guns def Doutta Spanners 9-2

Reservoir Cannons def Coolaroo Storm 8-3

East Keilor Boozers def Watsonia Angels 6-5

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 15

A Grade:

Junction Coosts def Doutta Darts 9-2

Cramers Legends def Yarraville Eskimos 7-4

Reservoir Barely Legal def Reservoir Bulls 7-4

B Grade: GOLD

Broadmeadows SC def Junction Grifters 8-3

Watsonia Saints def Jacana Jaggers 6-5

Cramers Shed def Whittlesea Top Flights 6-5

B Grade: GREEN

WhittleseaTop Guns def East Keilor Boozers 8-3 (w/o)

Doutta Spanners def Coolaroo Storm 8-3

Reservoir Cannons def Watsonia Angels 7-4

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Semi Finals

A Grade:

Junction Coosts def Doutta Darts 6-5

Cramers Legends def Reservoir Barely Legal 6-3

B Grade: GOLD

Cramers Shed def Broadmeadows SC 6-5

Watsonia Saints def Jacana Jaggers 6-1

B Grade: GREEN

Whittlesea Top Guns def Reservoir Cannons 6-4

East Keilor Boozers def Doutta Spanners 6-5

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Preliminary Finals:

A Grade:

Doutta Darts def Cramers Legends 6-5

B Grade: GOLD

Watsonia Saints def Broadmeadows SC 6-3

B Grade: GREEN

Reservoir Cannons def East Keilor Boozers 6-5

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Grand Finals:

Junction Coosts def Doutta Darts 6-4

B Grade: GOLD

Cramers Shed def Watsonia Saints 6-3

B Grade: GREEN

Reservoir Cannons def Whittlesea Top Guns 6-2
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Summer / Winter 2012

Results: Round 1

A Grade:

Doutta Darts def Reservoir Cannons 9-2

Yarraville Eskimos def Cramers Legends 8-3

Junction Coosts def Reservoir Dogs 7-4

Reservoir Bulls def Cramers Shed 7-4

B Grade:

Watsonia Saints def Jacana Jaggers 10-1

Broadmeadows Bandits def Watsonia Angels 9-2

Whittlesea Top Guns def Junction Grifters 7-4

Doutta Spanners def East Keilor Boozers 6-5

C Grade:

Coolaroo Storm def Reservoir Eagles 9-2

Tulla Demons def Preston / Reservoir Lakies 7-4

Plough Hotel def Whittlesea Top Flights 6-5

Heidelberg West Hawks - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 2

A Grade:

Yarraville Eskimos def Cramers Shed 7-4

Reservoir Dogs def Reservoir Bulls 7-4

Junction Coosts def Doutta Darts 6-5

Cramers Legends def Reservoir Cannons 6-5

B Grade:

Broadmeadows Bandits def Doutta Spanners  8-3

Jacana Jaggers def Watsonia Angels 6-5

Watsonia Saints def Whittlesea Top Guns 6-5

Junction Grifters def East Keilor Boozers 6-5

C Grade:

Whittlesea Top Flights def Preston / Reservoir Lakies 9-2

Reservoir Eagles def Tulla Demons 7-4

Coolaroo Storm def Heidelberg West Hawks 6-5

Plough Hotel - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 3

A Grade:

Reservoir Cannons def Yarraville Eskimos 9-2

Reservoir Bulls def Doutta Darts 7-4

Junction Coosts def Cramers Legends 6-5

Reservoir Dogs def Cramers Shed 6-5

B Grade:

Whittlesea Top Guns def Jacana Jaggers 7-4

Broadmeadows Bandits def Junction Grifters 7-4

East Keilor Boozers def Watsonia Saints 6-5

Doutta Spanners def Watsonia Angels 6-5

C Grade:

Plough Hotel def Coolaroo Storm 6-5

Tulla Demons def Whittlesea Top Flights 6-5

Heidelberg West Hawks def Reservoir Eagles 6-5

Preston / Reservoir Lakies - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 4

A Grade:

Doutta Darts def Cramers Shed 11-0

Yarraville Eskimos def Reservoir Dogs 7-4

Cramers Legends def Reservoir Bulls 7-4

Junction Coosts def Reservoir Cannons 7-4

B Grade:

Junction Grifters def Watsonia Angels 8-3

Jacana Jaggers def Doutta Spanners 7-4

Broadmeadows Bandits def Watsonia Saints 7-4

Whittlesea Top Guns def East Keilor Boozers 7-4

C Grade:

Plough Hotel def Heidelberg West Hawks 8-3

Whittlesea Top Flights def Reservoir Eagles 8-3

Coolaroo Storm def Preston / Reservoir Lakies 6-5

Tulla Demons - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 5

A GRADE

Junction Coosts def Yarraville Eskimos 10-1

Doutta Darts def Reservoir Dogs 8-3

Cramers Legends def Cramers Shed 7-4

Reservoir Bulls def Reservoir Cannons 6-5

B GRADE

Whittlesea Top Guns def Broadmeadows Bandits 8-3

Watsonia Saint def Watsonia Angels 7-4

Junction Grifters def Doutta Spanners 7-4

East Keilor Boozers def Jacana Jaggers 6-5

C GRADE

Plough Hotel def Reservoir Eagles 8-3

Preston/Reservoir Lakies def Heidelberg West Hawks 7-4

Coolaroo Storm def Tulla Demons 6-5

Whittlesea Top Flights - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 6

A GRADE

Junction Coosts def Reservoir Bulls 10-1

Doutta Darts def Yarraville Eskimos 10-1

Cramers Legends def Reservoir Dogs 6-5

Cramers Shed def Reservoir Cannons 6-5

B GRADE

Whittlesea Top Guns def Watsonia Angels 9-2

Watsonia Saints def Doutta Spanners 9-2

Broadmeadows Bandits def East Keilor Boozers 8-3

Junction Grifters def Jacana Jaggers 8-3

C GRADE

Plough Hotel def Preston/Reservoir Lakies 8-3

Heidelberg West Hawks def Tulla Demons 6-5

Whittlesea Top Flights def Coolaroo Storm 6-5

Reservoir Eagles - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 7

A GRADE

Junction Coosts def Cramers Shed  9-2

Yarraville Eskimos def Reservoir Bulls 7-4 

Reservoir Cannons def Reservoir Dogs 6-5

Doutta Darts def Cramers Legends 6-5

B GRADE

Whittlesea Top Guns def Doutta Spanners 9-2

Junction Grifters def Watsonia Saints 7-4

East Keilor Boozers def Watsonia Angels 7-4

Broadmeadows Bandits def Jacana Jaggers 7-4

C GRADE

Preston/Reservoir Lakies def Reservoir Eagles 9-2

Tulla Demons def Plough Hotel 8-3

Whittlesea Top Flights def Heidelberg West Hawks 6-5

Coolaroo Storm - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 8

A GRADE

Doutta Darts def Reservoir Cannons 9-2

Reservoir Bulls def Cramers Shed 7-4

Reservoir Dogs def Junction Coosts 6-5

Yarraville Eskimos def Cramers Legends 6-5

B GRADE

Broadmeadows Bandits def Watsonia Angels 7-4

Watsonia Saints def Jacana Jaggers 6-5

Junction Grifters def Whittlesea Top Guns 6-5

East Keilor Boozers def Doutta Spanners 6-5

C GRADE

Coolaroo Storm def Reservoir Eagles 10-1

Preston / Reservoir Lakies def Tulla Demons 7-4

Whittlesea Top Flights def Plough Hotel 6-5

Heidelberg West Hawks - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 9

A GRADE

Yarraville Eskimos def Cramers Shed 8-3

Cramers Legends def Reservoir Cannons 8-3

Reservoir Dogs def  Reservoir Bulls 8-3

Junction Coosts def Doutta Darts 6-5

B GRADE

Junction Grifters def East Keilor Boozers 11-0 

Broadmeadows Bandits def Doutta Spanners 11-0 (w/o)

Watsonia Angels def Jacana Jaggers 6-5

Whittlesea Top Guns def Watsonia Saints 6-5

C GRADE

Tulla Demons def Reservoir Eagles 8-3

Whittlesea Top Flights def Preston / Reservoir Lakies 8-3 

Coolaroo Storm def Heidelberg West Hawks 6-5

Plough Hotel - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 10

A GRADE

Reservoir Cannons def Yarraville Eskimos 7-4

Cramers Legends def Junction Coosts 6-5

Reservoir Dogs def Cramers Shed 6-5

Doutta Darts def Reservoir Bulls 6-5

B GRADE

Watsonia Saints def East Keilor Boozers 7-4

Whittlesea Top Guns def Jacana Jaggers 7-4

Doutta Spanners def Watsonia Angels 6-5

Junction Grifters def Broadmeadows Bandits 6-5

C GRADE

Whittlesea Top Flights def Tulla Demons 8-3

Heidelberg West Hawks def Reservoir Eagles 6-5

Plough Hotel def Coolaroo Storm 6-5

Preston / Reservoir Lakies - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 11

A GRADE

Reservoir Dogs def Yarraville Eskimos 8-3

Doutta Darts def Cramers Shed 7-4

Junction Coosts def Reservoir Cannons 7-4

Cramers Legends def Reservoir Bulls 6-5

B GRADE

Broadmeadows Bandits def Watsonia Saints 11-0

Jacana Jaggers def Doutts Spanners 8-3

Whittlesea Top Guns def East Keilor Boozers 7-4

Watsonia Angels def Junction Grifters 6-5

C GRADE

Whittlesea Top Flights def Reservoir Eagles 7-4

Coolaroo Storm def Preston / Reservoir Lakies 7-4

Heidelberg West Hawks def Plough Hotel 7-4

Tulla Demons - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 12

A GRADE
Cramers Legends def Cramers Shed 9-2

Reservoir Cannons def Reservoir Bulls 8-3

Junction Coosts def Yarraville Eskimos 6-5

Reservoir Dogs def Doutta Darts 6-5

B GRADE

Whittlesea Top Guns def Broadmeadows Bandits 8-3

Junction Grifters def Doutta Spanners 7-4

East Keilor Boozers def Jacana Jaggers 7-4

Watsonia Saints def Watsonia Angels 6-5

C GRADE

Plough Hotel def Reservoir Eagles 7-4

Reservoir / Preston Lakies def Heidelberg West Hawks 7-4

Tulla Demons def Coolaroo Storm 6-5

Whittlesea Top Flights - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 13

A GRADE

Junction Coosts def Reservoir Bulls 9-2

Doutta Darts def Yarraville Eskimos 9-2

Cramers Legends def Reservoir Dogs 8-3

Cramers Shed def Reservoir Cannons 6-5

B GRADE

Whittlesea Top Guns def Watsonia Angels 9-2

Watsonia Saints def Doutta Spanners 7-4

Broadmeadows Bandits def East Keilor Boozers 6-5

Jacana Jaggers def Junction Grifters 6-5 

C GRADE

Tulla Demons def Heidelberg West Hawks 7-4

Whittlesea Top Flights def Coolaroo Storm 6-5

Plough Hotel def Preston Lakies 6-5

Reservoir Eagles - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 14

A GRADE

Junction Coosts def Cramers Shed 9-2

Doutta Darts def Cramers Legends 7-4 

Yarraville Eskimos def Reservoir Bulls 6-5

Reservoir Dogs def Reservoir Cannons 6-5

B GRADE

Whittlesea Top Guns def Doutta Spanners 7-4 (w/o)

Watsonia Saints def Junction Grifters 7-4

Watsonia Angels def East Keilor Boozers 6-5

Broadmeadows Bandits def Jacana Jaggers 6-5

C GRADE

Whittlesea Top Flights def Heidelberg West Hawks 8-3

Preston / Reservoir Lakies def Reservoir Eagles 7-4

Tulla Demons def Plough Hotel 7-4

Coolaroo Storm - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Semi Finals

A GRADE 

Doutta Darts def Junction Coosts 6-5 

Cramers Legends def Reservoir Dogs 6-2

B GRADE 

Broadmeadows Bandits def Whittlesea Top Guns 6-3

Watsonia Saints def Junction Grifters 6-4 

C GRADE 

Plough Hotel def Whittlesea Top Flights 6-3  

Coolaroo Storm def Tulla Demons 6-2 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Preliminary Finals

A GRADE 

Cramers Legends def Junction Coosts 6-3

B GRADE 

Whittlesea Top Guns def Watsonia Saints 6-2

C GRADE 

Whittlesea Top Flights def Coolaroo Storm 6-3  

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Grand Finals

A GRADE 

Doutta Darts def Cramers Legends 6-3

B GRADE 

Whittlesea Top Guns def Broadmeadows Bandits 6-5

C GRADE 

Plough Hotel def Whittlesea Top Flights 6-2 

------------------------------------------------------------------------------------------------------
Winter / Summer 2012

Results: Round 1

A Grade

Cramers Legends def Reservoir Bulls 8-3

Junction Coots def Yarraville Eskimos 7-4

Preston/Reservoir Misfits def Doutta Darts 7-4

Reservoir Dogs def Cramers Shed 7-4

Whittlesea Top Guns def Reservoir Cannons 7-4

B Grade

Whittlesea Top Flights def East Keilor Boozers 10-1

Shamrock Shooters def Pockets Bears 8-3

Doutta Spanners def Junction Grifters 6-5

Plough Hotel def Watsonia Angels 6-5

Watsonia Saints def Broadmeadows Bandits 6-5

C Grade

Preston/Reservoir Lakies Blue def Westmeadows Warriors 9-2

Warringal Hawks def Preston/Reservoir Lakies Red 9-2

Coolaroo Storm def Yarraville Dart Vaders 6-5

Pockets Pirates - BYE

Heidelberg West Hawks - BYE

Tulla Demons - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 2

A Grade

Doutta Darts def Reservoir Dogs 10-1

Cramers Legends def Whittlesea Top Guns 9-2

Yarraville Eskimos def Reservoir Cannons 8-3

Reservoir Bulls def Cramers Shed 8-3

Preston/Reservoir Misfits def Junction Coots 6-5

B Grade

Broadmeadows Bandits def Watsonia Angels 10-1

Watsonia Saints def Pockets Bears 9-2

Plough Hotel def Whittlesea Top Flights 8-3

Junction Grifters def Shamrock Shooters 6-5

East Keilor Boozers def Doutta Spanners 6-5

C Grade

Preston/Reservoir Lakies Red def Westmeadows Warriors 8-3

Heidelberg West Hawks def Pockets Pirates 8-3 (w/o)

Warringal Hawks def Tulla Demons 7-4

Preston/Reservoir Lakies Blue def Yarraville Dart Vaders 7-4

Coolaroo Storm - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 3

A Grade

Junction Coots def Reservoir Dogs 11-0

Doutta Darts def Cramers Shed 9-2

Preston/Reservoir Misfits def Reservoir Cannons 8-3

Cramers Legends def Yarraville Eskimos 8-3

Reservoir Bulls def Whittlesea Top Guns 6-5

B Grade

Plough Hotel def Doutta Spanners 9-2

Shamrock Shooters def East Keilor Boozers 9-2

Whittlesea Top Flights def Watsonia Angels 7-4

Watsonia Saints def Junction Grifters 7-4

Broadmeadows Bandits def Pockets Bears 6-5

C Grade

Tulla Demons def Pockets Pirates 10-1

Yarraville Dart Vaders def Preston/Reservoir Lakies Red 7-4

Coolaroo Storm def Heidelberg West Hawks 6-5

Warringal Hawks def Westmeadows Warriors 6-5

Preston/Reservoir Lakies Blue - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 4

A Grade

Yarraville Eskimos def Reservoir Bulls 9-2

Doutta Darts def Junction Coots 8-3

Preston/Reservoir Misfits def Cramers Legends 7-4

Whittlesea Top Guns def Cramers Shed 7-4

Reservoir Dogs def Reservoir Cannons 6-5

B Grade

Broadmeadows Bandits def Junction Grifters 7-4

Shamrock Shooters def Plough Hotel 7-4

Watsonia Angels def Pockets Bears 7-4

Watsonia Saints def East Keilor Boozers 7-4

Whittlesea Top Flights def Doutta Spanners 6-5

C Grade

Tulla Demons def Westmeadows Warriors 10-1

Coolaroo Storm def Pockets Pirates 8-3

Yarraville Dart Vaders def Warringal Hawks 8-3

Preston/Reservoir Lakies Blue def Heidelberg West Hawks 7-4

Preston/Reservoir Lakies Red - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 5

A Grade

Junction Coots def Cramers Shed 10-1

Doutta Darts def Reservoir Cannons 8-3

Yarraville Eskimos def Whittlesea Top Guns 8-3

Preston/Reservoir Misfits def Reservoir Bulls 8-3

Reservoir Dogs def Cramers Legends 6-5

B Grade

Whittlesea Top Flights def Shamrock Shooters 7-4

Watsonia Angels def Doutta Spanners 7-4 (w/o)

Broadmeaows Bandits def East Keilor Boozers 6-5

Pockets Bears def Junction Grifters 6-5

Plough Hotel def Watsonia Saints 6-5

C Grade

Yarraville Dart Vaders def Westmeadows Warriors 8-3

Preston/Reservoir Lakies Blue def Pockets Pirates 8-3

Heidelberg West Hawks def Preston/Reservoir Lakies Red 7-4

Coolaroo Storm def Tulla Demons 6-5

Warringal Hawks - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 6

A Grade

Cramers Legends def Doutta Darts 7-4

Junction Coots def Reservoir Cannons 9-2

Reservoir Dogs def Reservoir Bulls 9-2

Preston/Reservoir Misfits def Whittlesea Top Guns 9-2

Yarraville Eskimos def Cramers Shed 8-3

B Grade

Shamrock Shooters def Doutta Spanners 10-1

Broadmeadows Bandits def Plough Hotel 8-3

Watsonia Saints def Whittlesea Top Flights 7-4

Junction Grifters def Watsonia Angels 6-5

Pockets Bears def East Keilor Boozers 9-2

C Grade

Tulla Demons def Yarraville Darts 6-5

Preston/Reservoir Lakies Blue def Coolaroo Storm 7-4

Pockets Pirates def Preston/Reservoir Lakies Red 6-5

Warringal Hawks def Heidelberg West Hawks 8-3

Westmeadows Warriors - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 7

A Grade

Doutta Darts def Reservoir Bulls 7-4

Junction Coots def Cramers Legends 7-4

Reservoir Cannons def Cramers Shed 7-4

Reservoir Dogs def Whittlesea Top Guns 7-4

Preston/Reservoir Misfits def Yarraville Eskimos 6-5

B Grade

Junction Grifters def East Keilor Boozers 10-1

Plough Hotel def Pockets Bears 9-2

Shamrock Shooters def Watsonia Angels 9-2

Broadmeadows Bandits def Whittlesea Top Flights 8-3

Watsonia Saints def Doutta Spanners 6-5

C Grade

Coolaroo Storm def Preston/Reservoir Lakies Red 9-2

Preston/Reservoir Lakies Blue def Tulla Demons 7-4

Warringal Hawks def Pockets Pirates 9-2 (w/o)

Westmeadows Warriors def Heidelberg West Hawks 9-2 (w/o)

Yarraville Dart Vaders - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 8

A Grade

Cramers Legends def Reservoir Cannons 9-2

Preston/Reservoir Misfits def Cramers Shed 9-2

Junction Coots def Reservoir Bulls def 8-3

Doutta Darts def Whittlesea Top Guns 7-4

Reservoir Dogs def Yarraville Eskimos 6-5

B Grade

Broadmeadows Bandits def Doutta Spanners 10-1

Plough Hotel def Junction Grifters 9-2

Shamrock Shooters def Watsonia Saints 8-3

East Keilor Boozers def Watsonia Angels 7-4

Whittlesea Top Flights def Pockets Bears 6-5

C Grade

Warringal Hawks def Coolaroo Storm 8-3

Preston/Reservoir Lakies Blue def Preston/Reservoir Lakies Red 8-3

Pockets Pirates def Westmeadows Warriors 6-5

Heidelberg West Hawks def Yarraville Dart Vaders 6-5

Tulla Demons - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 9

A Grade

Cramers Legends def Cramers Shed 10-1

Junction Coots def Whittlesea Top Guns 9-2

Doutta Darts def Yarraville Eskimos 7-4

Preston/Reservoir Misfits def Reservoir Dogs 7-4

Reservoir Cannons def Reservoir Bulls 7-4

B Grade

Watsonia Saints def Watsonia Angels 10-1

Pockets Bears def Doutta Spanners 9-2

Shamrock Shooters def Broadmeadows Bandits 9-2

Junction Grifters def Whittlesea Top Flights 7-4

East Keilor Boozers def Plough Hotel 6-5

C Grade

Tulla Demons def Preston/Reservoir Lakies Red 8-3

Westmeadows Warriors def Coolaroo Storm 8-3

Yarraville Dart Vaders def Pockets Pirates 8-3

Warringal Hawks def Preston/Reservoir Lakies Blue 6-5

Heidelberg West Hawks - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 10

A Grade

Reservoir Dogs def Cramers Shed 10-1

Cramers Legends def Reservoir Bulls 7-4

Doutta Darts def Preston/Reservoir Misfits 6-5

Junction Coots def Yarraville Eskimos 6-5

Whittlesea Top Guns def Reservoir Cannons 6-5

B Grade

Junction Grifters def Doutta Spanners 8-3

Plough Hotel def Watsonia Angels 8-3

Whittlesea Top Flights def East Keilor Boozers 7-4

Pockets Bears def Shamrock Shooters 6-5

Broadmeadows Bandits def Watsonia Saints 6 - 5

C Grade

Coolaroo Storm def Yarraville Dart Vaders 7-4

Tulla Demons def Heidelberg Hawks 7-4

Westmeadows Warriors def Preston/Reservoir Lakies Blue 7-4

Warringal Hawks def Preston/Reservoir Lakies Red 7-4

Pockets Pirates - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 11

A Grade

Cramers Legends def Whittlesea Top Guns 8-3

Doutta Darts def Reservoir Dogs 8-3

Yarraville Eskimos def Reservoir Cannons 8-3

Preston/Reservoir Misfits def Junction Coots 6-5

Reservoir Bulls def Cramers Shed 6-5

B Grade

Broadmeadows Bandits def Watsonia Angels 9-2

Shamrock Shooters def Junction Grifters 8-3

Doutta Spanners def East Keilor Boozers 7-4

Pockets Bears def Watsonia Saints 6-5

Whittlesea Top Flights def Plough Hotel 6-5

C Grade

Heidelberg West Hawks def Pockets Pirates 8-3

Reservoir Lakies Blue def Yarraville Dart Vaders 6-5

Warringal Hawks def Tulla Demons 6-5

Westmeadows Warriors def Preston/Reservoir Lakies Red 7-4

Coolaroo Storm - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 12

A Grade

Junction Coots def Reservoir Dogs 10-1

Doutta Darts def Cramers Shed 8-3

Preston/Reservoir Misfits def Reservoir Cannons 8-3

Cramers Legends def Yarraville Eskimos 7-4

Whittlesea Top Guns def Reservoir Bulls 7-4

B Grade

Broadmeadows Bandits def Pockets Bears 11-0

Whittlesea Top Flights def Watsonia Angels 8-3

Plough Hotel def Doutta Spanners 7-4

Shamrock Shooters def East Keilor Boozers 7-4

Watsonia Saints def Junction Grifters 7-4 

C Grade

Tulla Demons def Pockets Pirates 10-1

Warringal Hawks def Westmeadows Warriors 8-3

Coolaroo Storm def Heidelberg West Hawks 6-5

Yarraville Dart Vaders def Preston/Reservoir Lakies Red 6-5

Preston/Reservoir Lakies Blue - BYE 

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 13

A Grade

Junction Coots def Doutta Darts 10-1

Preston/Reservoir Misfits def Cramers Legends 8-3

Reservoir Cannons def Reservoir Dogs 7-4

Yarraville Eskimos def Reservoir Bulls 7-4

Whittlesea Top Guns def Cramers Shed 6-5

B Grade

Whittlesea Top Flights def Doutta Spanners 9-2

Broadmeadows Bandits def Junction Grifters 7-4

Pockets Bears def Watsonia Angels 6-5

Shamrock Shooters def Plough Hotel 6-5

Watsonia Saints def East Keilor Boozers 6-5

C Grade

Coolaroo Storm def Pockets Pirates 11-0

Tulla Demons def Westmeadows Warriors 7-4

Warringal Hawks def Yarraville Dart Vaders 7-4

Preston/Reservoir Lakies Blue def Heidelberg West Hawks 6-5

Preston/Reservoir Lakies Red - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 14

A Grade

Junction Coots def Cramers Shed 11-0

Preston/Reservoir Misfits def Reservoir Bulls 8-3

Doutta Darts def Reservoir Cannons 7-4

Yarraville Eskimos def Whittlesea Top Guns 7-4

Reservoir Dogs def Cramers Legends 6-5

B Grade

Shamrock Shooters def Whittlesea Top Flights 8-3

Watsonia Saints def Plough Hotel 8-3

Broadmeadows Bandits def East Keilor Boozers 7-4

Doutta Spanners def Watsonia Angels 6-5

Junction Grifters def Pockets Bears 6-5

C Grade

Heidelberg West Hawks def Preston/Reservoir Lakies Red 9-2

Coolaroo Storm def Tulla Demons 7-4

Preston/Reservoir Lakies Blue def Pockets Pirates 7-4

Yarraville Dart Vaders def Westmeadows Warriors 9-2 (w/o)

Warringal Hawks - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 15

A Grade

Yarraville Eskimos def Cramers Shed 10-1

Preston/Reservoir Misfits def Whittlesea Top Guns 8-3

Reservoir Bulls def Reservoir Dogs 8-3

Junction Coots def Reservoir Cannons 7-4

Cramers Legends def Doutta Darts 6-5

B Grade

Shamrock Shooters def Doutta Spanners 9-2

Broadmeadows Bandits def Plough Hotel 7-4

Junction Grifters def Watsonia Angels 7-4

Whittlesea Top Flights def Watsonia Saints 6-5

Pockets Bears def East Keilor Boozers 9-2 (w/o)

C Grade

Tulla Demons def Yarraville Dart Vaders 8-3

Preston/Reservoir Lakies Blue def Coolaroo Storm 6-5

Warringal Hawks def Heidelberg West Hawks 6-5

Preston/Reservoir Lakies Red def Pockets Pirates 8-3 (w/o)

Westmeadows Warriors - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 16

A Grade

Doutta Darts def Reservoir Bulls 9-2

Junction Coots def Cramers Legends 8-3

Reservoir Cannons def Cramers Shed 8-3

Reservoir Dogs def Whittlesea Top Guns 7-4

Yarraville Eskimos def Preston/Reservoir Misfits 6-5

B Grade

Watsonia Saints def Doutta Spanners 10-1

East Keilor Boozers def Junction Grifters 7-4

Shamrock Shooters def Watsonia Angels 7-4

Whittlesea Top Flights def Broadmeadows Bandits 7-4

Plough Hotel def Pockets Bears 10-1 (w/o)

C Grade

Tulla Demons def Preston/Reservoir Lakies Blue 6-5

Preston/Reservoir Lakies Red def Coolaroo Storm 7-4

Heidelberg West Hawks def Westmeadows Warriors 7-4 (w/o)

Warringal Hawks def Pockets Pirates 7-4 (w/o)

Yarraville Dart Vaders - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Semi Finals

A Grade

Preston/Reservoir Misfits def Junction Coots 6-5

Cramers Legends def Doutta Darts 6-4

B Grade

Shamrock Shooters def Broadmeadows Bandits 6-5

Watsonia Saints def Whittlesea Top Flights 6-4

C Grade

Warringal Hawks def Preston/Reservoir Lakies Blue 6-1

Tulla Demons def Coolaroo Storm 6-4

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Preliminary Finals

A Grade

Junction Coots def Cramers Legends 6-3                  

B Grade

Broadmeadows Bandits def Watsonia Saints 6-3

C Grade

Tulla Demons def Preston Reservoir Lakies Blue 6-2

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Grand Finals

A GRADE 

Preston/Reservoir Misfits def Junction Coots 6-3

B GRADE 

Broadmeadows Bandits def Shamrock Shooters 6-4

C GRADE 

Warringal Hawks def Tulla Demons 6-4

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Summer / Winter 2013

Results: Round 1

A GRADE

Preston/Reservoir Misfits def Reservoir Bulls 10-1

Junction Coosts def Reservoir Dogs 9-2

Cramers Legends def Doutta Darts 6-5

Reservoir Cannons def Whittlesea Top Guns 6-5

Westside Dockers def Broadmeadows Bandits 6-5

B GRADE

Warringal Hawks def East Keilor Boozers 7-4

Plough Hotel def Pockets Bears 6-5

Shamrock Shooters def Cramers Shed 6-5

Whittlesea Top Flights - BYE

Junction Grifters - BYE

Watsonia Saints - BYE

C GRADE

Preston/Reservoir Lakies Blue def Clifton Hill Wall Finders 7-4

Preston/Reservoir Lakies Red def Tulla Demons 7-4

Watsonia Angels def Heidelberg West Hawks 6-5

Coolaroo Storm - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 2

A GRADE

Junction Coosts def Whittlesea Top Guns 9-2

Westside Dockers def Preston/Reservoir Misfits 6-5

Cramers Legends def Reservoir Bulls 6-5

Doutta Darts def Reservoir Cannons 6-5

Broadmeadows Bandits def Reservoir Dogs def 6-5

B GRADE

Plough Hotel def Junction Grifters 8-3

Cramers Shed def Warringal Hawks 6-5

East Keilor Boozers def Pockets Bears 6-5

Whittlesea Top Flights def Watsonia Saints 6-5

Shamrock Shooters - BYE

C GRADE

Tulla Demons def Coolaroo Storm 10-1

Preston/Reservoir Lakies Blue def Preston/Reservoir Lakies Red 7-4

Heidelberg West Hawks def Clifton Hill Wall Finders 7-4

Watsonia Angels - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 3

A GRADE

Junction Coosts def Doutta Darts 10-1

Cramers Legends def Westside Dockers 10-1

Reservoir Cannons def Reservoir Bulls 9-2

Preston/Reservoir Misfits def Broadmeadows Bandits 8-3

Reservoir Dogs def Whittlesea Top Guns 8-3

B GRADE

Shamrock Shooters def Watsonia Saints 7-4

Whittlesea Top Flights def Junction Grifters 7-4

Plough Hotel def East Keilor Boozers 6-5

Cramers Shed def Pockets Bears 6-5

Warringal Hawks - BYE

C GRADE

Coolaroo Storm def Preston/Reservoir Lakies Blue 7-4

Preston/Reservoir Lakies Red def Heidelberg West Hawks7-4

Watsonia Angels def Clifton Hill Wall Finders 6-5

Tulla Demons - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 4

A GRADE

Junction Coosts def Reservoir Bulls 11-0

Westside Dockers def Reservoir Cannons 10-1

Broadmeadows Bandits def Whittlesea Top Guns 9-2

Preston/Reservoir Misfits def Cramers Legends 7-4

Doutta Darts def Reservoir Dogs 6-5

B GRADE

East Keilor Boozers def Junction Grifters 8-3

Cramers Shed def Plough Hotel 7-4

Warringal Hawks def Watsonia Saints 6-5

Whittlesea Top Flights def Shamrock Shooters 6-5

Pockets Bears - BYE

C GRADE

Tulla Demons def Preston/Reservoir Lakies Blue 8-3

Coolaroo Storm def Heidelberg West Hawks 6-5

Preston/Reservoir Lakies Red def Watsonia Angels 6-5

Clifton Hill Wall Finders - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 5

A GRADE

Junction Coosts def Westside Dockers 10-1

Doutta Darts def Whittlesea Top Guns 9-2

Reservoir Dogs def Reservoir Bulls 6-5

Cramers Legends def Broadmeadows Bandits 6-5

Preston/Reservoir Misfits def Reservoir Cannons 6-5

B GRADE

Shamrock Shooters def Junction Grifters 7-4

Cramers Shed def East Keilor Boozers 6-5

Watsonia Saints def Pockets Bears 6-5

Whittlesea Top Flights def Warringal Hawks 6-5

Plough Hotel - BYE

C GRADE

Preston/Reservoir Lakies Red def Clifton Hill Wall Finders 8-3

Watsonia Angels def Coolaroo Storm 7-4

Heidelberg West Hawks def Tulla Demons 6-5

Preston/Reservoir Lakies Blue - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 6

A GRADE

Reservoir Cannons def Cramers Legends 8-3

Preston/Reservoir Misfits def Junction Coosts 7-4

Reservoir Dogs def Westside Dockers 7-4

Broadmeadows Bandits def Doutta Darts 7-4

Whittlesea Top Guns def Reservoir Bulls 6-5

B GRADE

Warringal Hawks def Shamrock Shooters 7-4

Junction Grifters def Cramers Shed 7-4

Watsonia Saints def Plough Hotel 6-5

Whittlesea Top Flights def Pockets Bears 6-4

East Keilor Boozers - BYE

C GRADE

Heidelberg West Hawks def Preston/Reservoir Lakies Blue 8-3

Coolaroo Storm def Clifton Hill Wall Finders 6-5

Tulla Demons def Watsonia Angels 6-5

Preston/Reservoir Lakies Red - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 7

A GRADE

Westside Dockers def Whittlesea Top Guns 10-1

Junction Coosts def Cramers Legends 8-3

Broadmeadows Bandits def Reservoir Cannons 8-3

Reservoir Bulls def Doutta Darts 8-3

Preston/Reservoir Misfits def Reservoir Dogs 7-4

B GRADE

Warringal Hawks def Junction Grifters 8-3

Plough Hotel def Whittlesea Top Flights 7-4

East Keilor Boozers def Watsonia Saints 6-5

Pockets Bears def Shamrock Shooters 8-3 (w/o)

Cramers Shed - BYE

C GRADE

Watsonia Angels def Preston/Reservoir Lakies Blue 8-3

Coolaroo Storm def Preston/Reservoir Lakies Red 6-5

Tulla Demons def Clifton Hill Wall Finders 6-5

Heidelberg West Hawks - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 8

A GRADE

Westside Dockers def Doutta Darts 9-2

Cramers Legends def Reservoir Dogs 9-2

Junction Coosts def Reservoir Cannons 8-3

Broadmeadows Bandits def Reservoir Bulls 8-3

Preston/Reservoir Misfits def Whittlesea Top Guns 8-3

B GRADE

Shamrock Shooters def Plough Hotel 8-3

Watsonia Saints def Cramers Shed 7-4

Whittlesea Top Flights def East Keilor Boozers 8-3 (w/o)

Warringal Hawks def Pockets Bears 8-3 (w/o)

Junction Grifters - BYE

C GRADE

Preston/Reservoir Lakies Red def Preston/Reservoir Lakies Blue 7-4

Tulla Demons def Coolaroo Storm 7-4

Heidelberg West Hawks def Clifton Hill Wall Finders 7-4 (w/o)

Watsonia Angels - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 9

A GRADE

Cramers Legends def Whittlesea Top Guns 10-1

Junction Coosts def Broadmeadows Bandits 8-3

Westside Dockers def Reservoir Bulls 8-3

Reservoir Cannons def Reservoir Dogs 7-4

Preston/Reservoir Misfits def Doutta Darts 6-5

B GRADE

Shamrock Shooters def East Keilor Boozers 10-1

Junction Grifters def Pockets Bears 8-3 

Whittlesea Top Flights def Cramers Shed 7-4

Plough Hotel def Warringal Hawks 6-5

Watsonia Saints - BYE

C GRADE

Preston/Reservoir Lakies Red def Heidelberg West Hawks 7-4

Watsonia Angels def Clifton Hill Wall Finders 7-4

Preston/Reservoir Lakies Blue def Coolaroo Storm 6-5

Tulla Demons - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 10

A GRADE

Reservoir Cannons def Whittlesea Top Guns 10-1

Junction Coosts def Reservoir Dogs 9-2

Westside Dockers def Broadmeadows Bandits 8-3

Preston/Reservoir Misfits def Reservoir Bulls 8-3

Cramers Legends def Doutta Darts 7-4

B GRADE

Warringal Hawks def East Keilor Boozers 10-1

Watsonia Saints def Junction Grifters 8-3

Shamrock Shooters def Cramers Shed 7-4

Plough Hotel def Pockets Bears 7-4

Whittlesea Top Flights - BYE

C GRADE

Watsonia Angels def Preston/Reservoir Lakies Red 7-4

Heidelberg West Hawks def Coolaroo Storm 7-4

Preston/Reservoir Lakies Blue def Tulla Demons 6-5

Clifton Hill Wall Finders - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 11

A GRADE

Cramers Legends def Reservoir Bulls 9-2

Westside Dockers def Preston/Reservoir Misfits 8-3

Reservoir Dogs def Broadmeadows Bandits 8-3

Doutta Darts def Reservoir Cannons 6-5

Junction Coosts def Whittlesea Top Guns 9-2 (w/o)

B GRADE

Junction Grifters def Plough Hotel 8-3

Watsonia Saints def Whittlesea Top Flights 8-3

Warringal Hawks def Cramers Shed 6-5

Pockets Bears def East Keilor Boozers 8-3 (w/o)

Shamrock Shooters - BYE

C GRADE

Tulla Demons def Heidelberg West Hawks 9-2

Watsonia Angels def Coolaroo Storm 8-3

Preston/Reservoir Lakies Red def Clifton Hill Wall Finders 7-4

Preston/Reservoir Lakies Blue - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 12

A GRADE

Junction Coosts def Doutta Darts 10-1

Reservoir Dogs def Whittlesea Top Guns 10-1

Cramers Legends def Westside Dockers 8-3

Preston/Reservoir Misfits def Broadmeadows Bandits 7-4

Reservoir Bulls def Reservoir Cannons 6-5

B GRADE

Shamrock Shooters def Watsonia Saints 11-0

Whittlesea Top Flights def Junction Grifters 9-2

Cramers Shed def Pockets Bears 9-2

Plough Hotel def East Keilor Boozers 7-4

Warringal Hawks - BYE

C GRADE

Heidelberg West Hawks def Preston/Reservoir Lakies Blue 8-3

Coolaroo Storm def Clifton Hill Wall Finders 8-3

Tulla Demons def Watsonia Angels 6-5

Preston/Reservoir Lakies Red - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 13

A GRADE

Junction Coosts def Reservoir Bulls 11-0

Broadmeadows Bandits def Whittlesea Top Guns 9-2

Westside Dockers def Reservoir Cannons 8-3

Reservoir Dogs def Doutta Darts 8-3

Preston/Reservoir Misfits def Cramers Legends 6-5

B GRADE

Warringal Hawks def Watsonia Saints 9-2

Shamrock Shooters def Whittlesea Top Flights 8-3

East Keilor Boozers def Junction Grifters 8-3

Plough Hotel def Cramers Shed 6-5

Pockets Bears - BYE

C GRADE

Tulla Demons def Clifton Hill Wall Finders 8-3

Coolaroo Storm def Preston/Reservoir Lakies Red 7-4

Preston/Reservoir Lakies Blue def Watsonia Angels 6-5

Heidelberg West Hawks - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 14

A GRADE

Junction Coosts def Westside Dockers 10-1

Doutta Darts def Whittlesea Top Guns 8-3

Reservoir Bulls def Reservoir Dogs 7-4

Cramers Legends def Broadmeadows Bandits 7-4

Preston/Reservoir Misfits def Reservoir Cannons 6-5

B GRADE

Warringal Hawks def Whittlesea Top Flights 8-3

Shamrock Shooters def Junction Grifters 8-3

Watsonia Saints def Pockets Bears 7-4

Cramers Shed def East Keilor Boozers 8-3 (w/o)

Plough Hotel - BYE

C GRADE

Tulla Demons def Preston/Reservoir Lakies Red 7-4

Watsonia Angels def Heidelberg West Hawks 7-4

Preston/Reservoir Lakies Blue def Clifton Hill Wall Finders 6-5

Coolaroo Storm - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 15

A GRADE

Junction Coosts def Preston/Reservoir Misfits 7-4

Whittlesea Top Guns def Reservoir Bulls 7-4

Westside Dockers def Reservoir Dogs 6-5

Broadmeadows Bandits def Doutta Darts 6-5

Cramers Legends def Reservoir Cannons 6-5

B GRADE

Shamrock Shooters def Warringal Hawks 7-4

Plough Hotel def Watsonia Saints 7-4

Junction Grifters def Cramers Shed  7-4

Pockets Bears def Whittlesea Top Flights 7-4 (w/o)

East Keilor Boozers - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Round 16

A GRADE

Westside Dockers def Whittlesea Top Guns 9-2

Pres / Res Misfits def Reservoir Dogs 9-2

Junction Coosts def Cramers Legends 8-3

Broadmeadows Bandits def Reservoir Cannons 7-4

Reservoir Bulls def Doutta Darts 9-2 (w/o)

B GRADE

Watsonia Saints def East Keilor Boozers 9-2

Junction Grifters def Warringal Hawks 7-4

Plough Hotel def Whittlesea Top Flights 6-5

Shamrock Shooters def Pockets Bears 6-5

Cramers Shed - BYE

------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Semi Finals

 A GRADE

Junction Coosts def Preston/Reservoir Misfits 6-3

Cramers Legends def Westside Dockers 6-2

B GRADE

Shamrock Shooters def Plough Hotel 6-3

Whittlesea Top Flights def Warringal Hawks 6-5

C GRADE

Tulla Demons def Watsonia Angels 6-0

Heidelberg West Hawks def Preston/Reservoir Lakies Red 6-2

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Preliminary Finals

A GRADE

Cramers Legends def Preston/Reservoir Misfits 6-2

B GRADE

Plough Hotel def Whittlesea Top Flights 6-5

C GRADE

Watsonia Angels def Heidelberg West Hawks 6-4

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Results: Grand Finals

A GRADE:

Junction Coosts def Cramers Legends 6-2

B GRADE

Shamrock Shooters def Plough Hotel 6-3

C GRADE

Watsonia Angels def Tulla Demons 6-4

 


Winter / Summer 2013

 

Results: Round 1

A Grade

Junction Coosts def Reservoir Cannons 9-2

Reservoir Dogs def Broadmeadows Bandits 9-2

The Shooters def Westside Dockers 7-4

Reservoir Bulls def Cramers Legends 6-5
B Grade

Plough Hotel def Whittlesea Eagles 7-4

Watsonia Angels def Junction Grifters 7-4

Watsonia Saints def Warringal Hawks 7-4

Whittlesea Top Flights def Cramers Shed 7-4

C Grade

Heidelberg West Hawks def North Heidelberg Bulldogs 11-0

Pockets Bears def South Morang Lions 11-0

East Keilor Boozers def Tulla Tigers 9-2

Tulla Demons def Clifton Hill Wallfinders 8-3

Wallan Rattlers def Preston/Reservoir Lakies Blue 8-3

Preston/Reservoir Lakies Red def Coolaroo Storm 6-5

 


 

Results: Round 2

A Grade

Junction Coosts def Westside Dockers 10-1

The Shooters def Reservoir Bulls 10-1

Reservoir Dogs def Reservoir Cannons 9-2

Cramers Legends def Broadmeadows Bandits 7-4
B Grade

Cramers Shed def Plough Hotel 7-4

Whittlesea Top Flights def Watsonia Saints 7-4

Watsonia Angels def Warringal Hawks 6-5

Junction Grifters def Whittlesea Eagles 6-5

C Grade

Preston/Reservoir Lakies Blue def Heidelberg West Hawks 10-1

Pockets Bears def Preston/Reservoir Lakies Red 9-2

Clifton Hill Wallfinders def Coolaroo Storm 9-2

Wallan Rattlers def East Keilor Boozers 9-2

Tulla Demons def Tulla Tigers 8-3

North Heidelberg Bulldogs def South Morang Lions 7-4

 


 

Results: Round 3

A Grade

Junction Coosts def Reservoir Dogs 10-1

The Shooters def Broadmeadows Bandits 10-1

Cramers Legends def Reservoir Cannons 9-2

Westside Dockers def Reservoir Bulls 8-3
B Grade

Watsonia Angels def Whittlesea Eagles 9-2

Warringal Hawks def Whittlesea Top Flights 7-4

Watsonia Saints def Plough Hotel 7-4

Junction Grifters def Cramers Shed 6-5

C Grade

Preston/Reservoir Lakies Blue def North Heidelberg Bulldogs 9-2

Heidelberg West Hawks def East Keilor Boozers 9-2

Wallan Rattlers def Tulla Demons 8-3

Coolaroo Storm def Tulla Tigers 8-3

Pockets Bears def Clifton Hill Wallfinders 8-3

Preston/Reservoir Lakies Red def South Morang Lions 6-5

 


 

Results: Round 4

A Grade

Junction Coosts def Reservoir Bulls 11-0

The Shooters def Reservoir Cannons 11-0

Westside Dockers def Broadmeadows Bandits 8-3

Reservoir Dogs def Cramers Legends 6-5
B Grade

Whittlesea Top Flights def Plough Hotel 9-2

Watsonia Saints def Junction Grifters 8-3

Warringal Hawks def Whittlesea Eagles 7-4

Watsonia Angels def Cramers Shed 7-4

C Grade

Clifton Hill Wallfinders def South Morang Lions 10-1

Preston/Reservoir Lakies Red def North Heidelberg Bulldogs 8-3

Pockets Bears def Tulla Tigers 8-3

Wallan Rattlers def Coolaroo Storm 7-4

Tulla Demons def Heidelberg West Hawks 6-5

Preston/Reservoir Lakies Blue def East Keilor Boozers 6-5

 


 

Results: Round 5

A Grade

Westside Dockers def Reservoir Cannons 9-2

Junction Coosts def Cramers Legends 8-3

Reservoir Bulls def Broadmeadows Bandits 7-4

Reservoir Dogs def The Shooters 6-5

B Grade

Watsonia Saints def Watsonia Angels 9-2

Whittlesea Top Flights def Junction Grifters 8-3

Whittlesea Eagles def Cramers Shed 7-4

Plough Hotel def Warringal Hawks 7-4

C Grade

Heidelberg West Hawks def Coolaroo Storm 8-3

Preston/Reservoir Lakies Red def Clifton Hill Wallfinders 8-3

North Heidelberg Bulldogs def East Keilor Boozers 7-4

Preston/Reservoir Lakies Blue def Tulla Demons 6-5

Pockets Bears def Wallan Rattlers 6-5

Tulla Tigers def South Morang Lions 6-5

 


 

Results: Round 6

A Grade

Junction Coosts def Broadmeadows Bandits 9-2       

The Shooters def Cramers Legends 8-3                                       

Reservoir Bulls def Reservoir Cannons 7-4

Reservoir Dogs def Westside Dockers 6-5

B Grade

Watsonia Saints def Whittlesea Eagles 9-2

Watsonia Angels def Whittlesea Top Flights 8-3

Warringal Hawks def Cramers Shed 7-4

Plough Hotel def Junction Grifters 6-5

C Grade

Clifton Hill Wallfinders def North Heidelberg Bulldogs 10-1

Preston/Reservoir Lakies Red def Tulla Tigers 9-2

Pockets Bears def Heidelberg West Hawks 9-2

Tulla Demons def East Keilor Boozers 8-3

Wallan Rattlers def South Morang Lions 6-5

Coolaroo Storm def Preston/Reservoir Lakies Blue 6-5

 


 

Results: Round 7

A Grade

Junction Coosts def The Shooters 9-2       

Westside Dockers def Cramers Legends 7-4

Broadmeadows Bandits def Reservoir Cannons 7-4

Reservoir Bulls def Reservoir Dogs 6-5

B Grade

Warringal Hawks def Junction Grifters 8-3

Whittlesea Eagles def Whittlesea Top Flights 7-4

Cramers Shed def Watsonia Saints 7-4

Watsonia Angels def Plough Hotel 6-5

C Grade

Tulla Demons def North Heidelberg Bulldogs 10-1

Wallan Rattlers def Preston/Reservoir Lakies Red 9-2

Pockets Bears def Preston/Reservoir Lakies Blue 7-4

South Morang Lions def Heidelberg West Hawks 7-4

Tulla Tigers def Clifton Hill Wallfinders 6-5

Coolaroo Storm def East Keilor Boozers 10-1 w/o

 


 

Results: Round 8

A Grade

Junction Coosts def Reservoir Cannons 9-2

Reservoir Bulls def Cramers Legends 7-4

The Shooters def Westside Dockers 7-4
Reservoir Dogs def Broadmeadows Bandits 6-5

B Grade

Cramers Shed def Whittlesea Top Flights 7-4

Watsonia Saints def Warringal Hawks 6-5

Plough Hotel def Whittlesea Eagles 6-5

Junction Grifters def Watsonia Angels 6-5

C Grade

Tulla Demons def Coolaroo Storm 9-2

Wallan Rattlers def Clifton Hill Wallfinders 8-3

Preston/Reservoir Lakies Red def Heidelberg West Hawks 7-4

Pockets Bears def East Keilor Boozers 7-4

Preston/Reservoir Lakies Blue def South Morang Lions 6-5

North Heidelberg Bulldogs def Tulla Tigers 6-5

 


 

 

Results: Round 9

A Grade

Reservoir Dogs def Reservoir Cannons 8-3

The Shooters def Reservoir Bulls 7-4

Junction Coosts def Westside Dockers 6-5

Cramers Legends def Broadmeadows Bandits 6-5

B Grade

Cramers Shed def Plough Hotel 8-3

Warringal Hawks def Watsonia Angels 7-4

Junction Grifters def Whittlesea Eagles 7-4

Watsonia Saints def Whittlesea Top Flights 6-5

C Grade

Preston/Reservoir Lakies Blue def Preston/Reservoir Lakies Red 8-3

Coolaroo Storm def North Heidelberg Bulldogs 7-4

Tulla Demons def Pockets Bears 7-4

Tulla Tigers def Wallan Rattlers 7-4

Clifton Hill Wallfinders def Heidelberg West Hawks 6-5

South Morang Lions def East Keilor Boozers 6-5


 

 

Results: Round 10

A Grade:

Westside Dockers def Reservoir Bulls 10-1

Junction Coosts def Reservoir Dogs 8-3

The Shooters def Broadmeadows Bandits 8-3

Cramers Legends def Reservoir Cannons 7-4

B Grade:

Watsonia Saints def Plough Hotel 8-3

Warringal Hawks def Whittlesea Top Flights 7-4

Cramers Shed def Junction Grifters 6-5

Watsonia Angels def Whittlesea Eagles 6-5

C Grade:

Heidelberg West Hawks def Tulla Tigers 9-2

Pres / Res Lakies Blue def Clifton Hill Wallfinders 8-3

Wallan Rattlers def North Heidelberg Bulldogs 7-4

Tulla Demons def South Morang Lions 7-4

Coolaroo Storm def Pockets Bears 7-4

East Keilor Boozers def Pres / Res Lakies Red 6-5


 

Results: Round 11

A Grade:

Westside Dockers def Broadmeadows Bandits 9-2

Reservoir Dogs def Cramers Legends 8-3

The Shooters def Reservoir Cannons 7-4

Junction Coosts def Reservoir Bulls 6-5

B Grade:

Plough Hotel def Whittlesea Top Flights 8-3

Warringal Hawks def Whittlesea Eagles 7-4

Watsonia Angels def Cramers Shed 7-4

Junction Grifters def Watsonia Saints 6-5

C Grade:

Pockets Bears def North Heidelberg Bulldogs 8-3

East Keilor Boozers def Clifton Hill Wallfinders 8-3

Pres / Res Lakies Blue def Tulla Tigers 8-3

Heidelberg West Hawks def Wallan Rattlers 6-5

Coolaroo Storm def South Morang Lions 6-5

Tulla Demons def Pres / Res Lakies Red 6-5


 

Results: Round 12

A Grade:

Junction Coosts def Cramers Legends 8-3

The Shooters def Reservoir Dogs 8-3

Westside Dockers def Reservoir Cannons 8-3

Reservoir Bulls def Broadmeadows Bandits 7-4

B Grade:

Warringal Hawks def Plough Hotel 8-3

Cramers Shed def Whittlesea Eagles 8-3

Junction Grifters def Whittlesea Top Flights 7-4

Watsonia Saints def Watsonia Angels 6-5

 

C Grade:

Heidelberg West Hawks def North Heidelberg Bulldogs 9-2

Pres / Res Lakies Red def Coolaroo Storm 9-2

Tulla Demons def Clifton Hill Wallfinders 8-3

Pres / Res Lakies Blue def Wallan Rattlers 7-4

Pockets Bears def South Morang Lions 7-4

Tulla Tigers def East Keilor Boozers 6-5


 

Results: Round 13

A Grade:

Junction Coosts def Broadmeadows Bandits 7-4

Reservoir Bulls def Reservoir Cannons 7-4

The Shooters def Cramers Legends 7-4

Westside Dockers def Reservoir Dogs 6-5

 

B Grade:

Watsonia Saints def Whittlesea Eagles 8-3

Whittlesea Top Flights def Watsonia Angels 7-4

Warringal Hawks def Cramers Shed 6-5

Plough Hotel def Junction Grifters 6-5

 

C Grade:

Pockets Bears def Pres / Res Lakies Red 9-2

Tulla Demons def Tulla Tigers 8-3

Wallan Rattlers def East Keilor Boozers 8-3

North Heidelberg Bulldogs def South Morang Lions 7-4

Pres / Res Lakies Blue def Heidelberg West Hawks 7-4

Clifton Hill Wallfinders def Coolaroo Storm 6-5


 

Results: Round 14

A Grade:

Junction Coosts def The Shooters 7-4

Westside Dockers def Cramers Legends 7-4

Broadmeadows Bandits def Reservoir Cannons 7-4

Reservoir Dogs def Reservoir Bulls 6-5

 

B Grade:

Warringal Hawks def Junction Grifters 8-3

Plough Hotel def Watsonia Angels 8-3

Whittlesea Eagles def Whittlesea Top Flights 7-4

Watsonia Saints def Cramers Shed 7-4

 

C Grade:

Pres / Res Lakies Blue def North Heidelberg Bulldogs 11-0

Heidelberg West Hawks def East Keilor Boozers 8-3

Pockets Bears def Clifton Hill Wallfinders 8-3

Coolaroo Storm def Tulla Tigers 7-4

Tulla Demons def Wallan Rattlers 6-5

South Morang Lions def Pres / Res Lakies Red 6-5


 

Results: Elimination Finals

C Grade:
Pres / Res Lakies Blue def Pres / Res Lakies Red 6-5
Heidelberg West Hawks def Wallan Rattlers 6-1

 


 

Results: Semi Finals

A Grade:
Junction Coosts def The Shooters 6-2
Westside Dockers def Reservoir Dogs 6-4

B Grade:

Warringal Hawks def Watsonia Saints 6-4
Watsonia Angels def Plough Hotel 6-4

C Grade:

Pockets Bears def Tulla Demons 6-5
Heidelberg West Hawks def Pres / Res Lakies Blue 6-4

 


 

Results: Preliminary Finals

A Grade:
Westside Dockers def The Shooters 6-2


B Grade:

Watsonia
Angels def Watsonia Saints 6-3


C Grade:

Tulla Demons def Heidelberg West Hawks 6-5


 

Results: Grand Finals

A Grade:
Junction Coosts def Westside Dockers 6-1

B Grade:

Warringal Hawks def
Watsonia Angels 6-3

C Grade:

Pockets Bears
v Tulla Demons 4-5 (Play Suspended)


Summer / Winter 2014

Results - Round 1
A Grade:
The Shooters def Broadmeadows Bandits 10-1
Westside Dockers def Cramers Legends 9-2
Reservoir Bulls def Reservoir Cannons 7-4
North Heid Hawks def Reservoir Dogs 6-5
Junction Coosts - BYE

B Grade:
Junction Grifters def Plough Hotel 7-4
Tulla Demons def Heid West Hawks 7-4
Watsonia Fill-Ins def Whittlesea Royals 6-5
Whittlesea Eagles def Watsonia Saints 6-5
Cramers Shed - BYE

C Grade:
Doutta Jets def Clifton Hill Wallfinders 11-0
Pres/Res Lakies Blue def Coolaroo Storm 8-3
North Heid Bulldogs def East Keilor Boozers 7-4
Wallan Rattlers - BYE


Results - Round 2

A Grade:
The Shooters def Reservoir Cannons 10-1
Westside Dockers def Broadmeadows Bandits 9-2
Junction Coosts def Reservoir Dogs 9-2
Reservoir Bulls def North Heidelberg Hawks 6-5
Cramers Legends - BYE

B Grade:
Watsonia Fill-Ins def Plough Hotel 8-3
Whittlesea Eagles def Tulla Demons 7-4
Watsonia Saints def Cramers Shed 7-4
Heidelberg West Hawks def Whittlesea Royals 6-5
Junction Grifters - BYE

C Grade:
Wallan Rattlers def North Heidelberg Bulldogs 9-2
East Keilor Boozers def Clifton Hill Wall Finders 9-2
Doutta Jets def Preston/Res Lakies Blue 7-4
Coolaroo Storm - BYE


Results - Round 3

A Grade
Junction Coosts def Reservoir Bulls 7-4
Westside Dockers def Reservoir Cannons 7-4
The Shooters def Nth Heidelberg Hawks 7-4
Broadmeadows Bandits def Cramers Legends 7-4
Reservoir Dogs - BYE

B Grade
Whittlesea Eagles def Whittlesea Royals 8-3
Cramers Shed def Tulla Demons 7-4
Plough Hotel def Heidelberg West Hawks 6-5
Watsonia Fill-Ins def Junction Grifters 6-5
Watsonia Saints - BYE

C Grade
Doutta Jets def Coolaroo Storm 10-1
Wallan Rattlers def Clifton Hill Wallfinders 9-2
Pres/Res Lakies Blue def East Keilor Boozers 6-5
Nth Heidelberg Bulldogs - BYE


Results - Round 4

A Grade
Westside Dockers def Nth Heidelberg Hawks 9-2
Junction Coosts def The Shooters 8-3
Reservoir Bulls def Reservoir Dogs 7-4
Cramers Legends def Reservoir Cannons 7-4
Broadmeadows Bandits - BYE

B Grade
Whittlesea Eagles def Plough Hotel 11-0
Whittlesea Royals def Cramers Shed 8-3
Watsonia Saints def Tulla Demons 8-3
Junction Grifters def Heid West Hawks 6-5
Watsonia Fill-Ins - BYE

C Grade
Doutta Jets def East Keilor Boozers 7-4
Pres/Reservoir Lakies Blue def Wallan Rattlers 6-5
Coolaroo Storm def Nth Heidelberg Bulldogs 6-5
Clifton Hill Wall Finders - BYE


Results - Round 5

A Grade
Reservoir Cannons def Broadmeadows Bandits 6-5
The Shooters def Reservoir Dogs 6-5
Junction Coosts def Westside Dockers 6-5
Nth Heidelberg Hawks def Cramers Legends 6-5
Reservoir Bulls - BYE

B Grade
Watsonia Saints def Whittlesea Royals 7-4
Whittlesea Eagles def Junction Grifters 7-4
Heidelberg West Hawks def Watsonia Fill-Ins 6-5
Cramers Shed def Plough Hotel 6-5
Tulla Demons - BYE

C Grade
East Keilor Boozers def Coolaroo Storm 9-2
Doutta Jets def Wallan Rattlers 8-3
Clifton Hill Wallfinders def Nth Heidelberg Bulldogs 7-4
Preston/Res Lakies Blue - BYE


Results - Round 6

A Grade
The Shooters def Reservoir Bulls 7-4
Westside Dockers def Reservoir Dogs 7-4
Junction Coosts def Cramers Legends 7-4
Broadmeadows Bandits def Nth Heidelberg Hawks 7-4
Reservoir Cannons - BYE

B Grade
Watsonia Saints def Plough Hotel 9-2
Whittlesea Royals def Tulla Demons 8-3
Watsonia Fill-Ins def Whittlesea Eagles 6-5
Junction Grifters def Cramers Shed 6-5
Heidelberg West Hawks - BYE

C Grade
East Keilor Boozers def Wallan Rattlers 7-4
Pres/Reservoir Lakies Blue def Nth Heidelberg Bulldogs 6-5
Clifton Hill Wallfinders def Coolaroo Storm 6-5
Doutta Jets - BYE


 

Results - Round 7

A Grade
Westside Dockers def Reservoir Bulls 9-2
Junction Coosts def Broadmeadows Bandits 8-3
Nth Heidelberg Hawks def Reservoir Cannons 7-4
Reservoir Dogs def Cramers Legends 6-5
The Shooters - BYE

B Grade
Whittlesea Eagles def Heidelberg West Hawks 8-3
Watsonia Saints def Junction Grifters 6-5
Cramers Shed def Watsonia Fill-Ins 6-5
Tulla Demons def Plough Hotel 6-5
Whittlesea Royals - BYE

C Grade
Doutta Jets def Nth Heidelberg Bulldogs 10-1
Pres/Reservoir Lakies Blue def Clifton Hill Wallfinders 10-1
Coolaroo Storm def Wallan Rattlers 8-3
East Keilor Boozers - BYE


Results - Round 8

A Grade
Junction Coosts def Reservoir Cannons 10-1
Reservoir Dogs def Broadmeadows Bandits 8-3
Cramers Legends def Reservoir Bulls 8-3
Westside Dockers def The Shooters 7-4
Nth Heidelberg Hawks - BYE

B Grade
Heidelberg West Hawks def Cramers Shed 8-3
Junction Grifters def Tulla Demons 7-4
Watsonia Fill-Ins def Watsonia Saints 7-4
Whittlesea Royals def Plough Hotel 7-4
Whittlesea Eagles - BYE

C Grade
Doutta Jets def East Keilor Boozers 7-4
Pres/Res Lakies Blue - BYE
Wallan Rattlers - BYE
Coolaroo Storm - BYE
Nth Heidelberg Bulldogs - BYE

(Clifton Hill Wallfinders - Have withdrawn for the remainder of season)


Results - Round 9

A Grade
The Shooters def Cramers Legends 10-1
Reservoir Bulls def Broadmeadows Bandits 9-2
Junction Coosts def Nth Heidelberg Hawks 8-3
Reservoir Dogs def Reservoir Cannons 6-5
Westside Dockers - BYE

B Grade
Watsonia Fill-Ins def Tulla Demons 8-3
Cramers Shed def Whittlesea Eagles 8-3
Junction Grifters def Whittlesea Royals 7-4
Watsonia Saints def Heidelberg West Hawks 6-5
Plough Hotel - BYE

C Grade
Coolaroo Storm def Nth Heidelberg Bulldogs 7-4
Wallan Rattlers def East Keilor Boozers 7-4
Doutta Jets - BYE
Pres/Res Lakies Blue - BYE


Results - Round 10

A Grade
Nth Heidelberg Hawks def Reservoir Dogs 9-2
Westside Dockers def Cramers Legends 9-2
Reservoir Bulls def Reservoir Cannons 8-3
Broadmeadows Bandits def The Shooters 7-4
Junction Coosts - BYE

B Grade
Watsonia Fill-Ins def Whittlesea Royals 7-4
Tulla Demons def Heidelberg West hawks 7-4
Whittlesea Eagles def Watsonia Saints 6-5
Plough Hotel def Junction Grifters 6-5
Cramers Shed - BYE

C Grade
Wallan Rattlers def Coolaroo Storm 9-2
Pres/Reservoir Lakies Blue def Nth Heidelberg Bulldogs 9-2
Doutta Jets - BYE
East Keilor Boozers - BYE


Results - Round 11

A Grade
Westside Dockers def Broadmeadows Bandits 8-3
Junction Coosts def Reservoir Dogs 7-4
Reservoir Bulls def Nth Heidelberg Hawks 7-4
The Shooters def Reservoir Cannons 7-4
Cramers Legends - BYE

B Grade
Watsonia Saints def Cramers Shed 9-2
Whittlesea Royals def Heidelberg West Hawks 9-2
Watsonia Fill-Ins def Plough Hotel 8-3
Whittlesea Eagles def Tulla Demons 6-5
Junction Grifters - BYE

C Grade
Pres/Reservoir Lakies Blue def Coolaroo Storm 7-4
East Keilor Boozers def Nth Heidelberg Bulldogs 7-4
Doutta Jets - BYE
Wallan Rattlers - BYE


Results: Round 12

A Grade
Junction Coosts def Reservoir Bulls 9-2
Westside Dockers def Reservoir Cannons 8-3
The Shooters def Nth Heidelberg Hawks 6-5
Cramers Legends def Broadmeadows Bandits 6-5
Reservoir Dogs - BYE

B Grade
Tulla Demons def Cramers Shed 8-3
Watsonia Fill-Ins def Junction Grifters 7-4
Plough Hotel def Heidelberg West Hawks 6-5
Whittlesea Eagles def Whittlesea Royals 6-5
Watsonia Saints - BYE

C Grade
Preston/Res Lakies Blue def Doutta Jets 6-5
Wallan Rattlers def Nth Heidelberg Bulldogs 6-5 w/o
Coolaroo Storm - BYE
East Keilor Boozers - BYE


Results

A Grade - Round 13

Westside Dockers def Nth Heidelberg Hawks 9-2
Cramers Legends def Reservoir Cannons 9-2
Junction Coosts def The Shooters 8-3
Reservoir Bulls def Reservoir Dogs 7-4
Broadmeadows Bandits - BYE

 

B Grade - Round 13
Whittlesea Royals def Cramers Shed 8-3
Tulla Demons def Watsonia Saints 7-4
Heidelberg West Hawks def Junction Grifters 7-4
Whittlesea Eagles def Plough Hotel 6-5
Watsonia Fill-Ins - BYE

 

C Grade - Round 12
Preston/Res Lakies Blue def Doutta Jets 6-5
Wallan Rattlers def Nth Heidelberg Bulldogs 6-5 w/o
Coolaroo Storm - BYE
East Keilor Boozers - BYE


 

Results

A Grade - Round 14
Nth Heidelberg Hawks def Cramers Legends 8-3
Junction Coosts def Westside Dockers 7-4
The Shooters def Reservoir Dogs 7-4
Reservoir Cannons def Broadmeadows Bandits 6-5
Reservoir Bulls - BYE

 

B Grade - Round 14
Watsonia Saints def Whittlesea Royals 7-4
Watsonia Fill-Ins def Heidelberg West Hawks 7-4
Cramers Shed def Plough Hotel 7-4
Whittlesea Eagles def Junction Grifters 6-5
Tulla Demons - BYE

C Grade - Round 13
Doutta Jets def Nth Heidelberg Bulldogs 9-2
Pres/Reservoir Lakies Blue def East Keilor Boozers 8-3
Wallan Rattlers def Coolaroo Storm 7-4

 

C Grade: (Catch-up Game)

Doutta Jets def Pres/Reservoir Lakies Blue 8-3


 

Results

A Grade: Round 15
Junction Coosts def Cramers Legends 9-2
The Shooters def Reservoir Bulls 8-3
Westside Dockers def Reservoir Dogs 7-4
Broadmeadows Bandits def Nth Heid Hawks 6-5
Reservoir Cannons - BYE

B Grade: Round 15
Watsonia Saints def Plough Hotel 7-4
Whittlesea Eagles def Watsonia Fill-Ins 6-5
Junction Grifters def Cramers Shed 6-5
Whittlesea Royals def Tulla Demons 6-5
Heid West Hawks - BYE

C Grade: Round 14
Preston/Res Lakies Blue def Coolaroo Storm 9-2
East Keilor Boozers def Nth Heid Bulldogs 8-3
Wallan Rattlers def Doutta Jets 6-5


 

Results

A Grade: Round 16
Westside Dockers def Reservoir Bulls 10-1
Junction Coosts def Broadmeadows Bandits 7-4
Reservoir Cannons def Nth Heid Hawks 6-5
Cramers Legends def Reservoir Dogs 7-4
The Shooters - BYE

B Grade: Round 16
Whittlesea Eagles def Heid West Hawks 6-5
Watsonia Fill-Ins def Cramers Shed 6-5
Junction Grifters def Watsonia Saints 6-5
Tulla Demons def Plough Hotel 6-5
Whittlesea Royals - BYE

C Grade: Round 15
Pres/Res Lakies Blue def Wallan Rattlers 8-3
East Keilor Boozers def Doutta Jets 6-5
Coolaroo Storm def Nth Heidelberg Bulldogs 6-5


 

Results

A Grade: Round 17
Junction Coosts def Reservoir Cannons 10-1
Reservoir Bulls def Cramers Legends 9-2
Reservoir Dogs def Broadmeadows Bandits 8-3
Westside Dockers def The Shooters 7-4
Nth Heidelberg Hawks - BYE

B Grade: Round 17
Whittlesea Royals def Plough Hotel 9-2
Heidelberg West Hawks def Cramers Shed 8-3
Junction Grifters def Tulla Demons 7-4
Watsonia Saints def Watsonia Fill-Ins 6-5

C Grade: Round 16
Doutta Jets def Wallan Rattlers 7-4
East Keilor Boozers def Coolaroo Storm 7-4
Pres/Res Lakies Blue - BYE
Nth Heidelberg Bulldogs - BYE

Results

A Grade: Round 18
Junction Coosts def Nth Heidelberg Hawks 9-2
Reservoir Bulls def Broadmeadows Bandits 7-4
The Shooters def Cramers Legends 7-4
Reservoir Dogs def Reservoir Cannons 6-5
Westside Dockers - BYE

B Grade: Round 18
Whittlesea Eagles def Cramers Shed 8-3
Whittlesea Royals def Junction Grifters 6-5
Watsonia Fill-Ins def Tulla Demons 6-5
Watsonia Saints def Heidelberg West Hawks 6-5
Plough Hotel - BYE

C Grade: Round 17
Wallan Rattlers def East Keilor Boozers 7-4
Doutta Jets def Coolaroo Storm 7-4
Pres/Res Lakies Blue def Nth Heidelberg Bulldogs 6-5


 

Results

A Grade: Semi Finals
Junction Coosts def Westside Dockers 6-3
Reservoir Bulls def The Shooters 6-3

B Grade: Semi Finals
Watsonia Fill-Ins def Whittlesea Eagles 6-2
Watsonia Saints def Whittlesea Royals 6-3

C Grade: Semi Finals
Pres/Reservoir Lakies Blue def Doutta Jets 6-4
East Keilor Boozers def Wallan Rattlers 6-4


Results

A Grade: Preliminary Final
Westside Dockers def Reservoir Bulls 6-5

B Grade: Preliminary Final
Watsonia Saints def Whittlesea Eagles 6-5

C Grade: Preliminary Final
Doutta Jets def East Keilor Boozers 6-3


 

Results

A Grade: Grand Final
Junction Coosts def Westside Dockers 6-0

B Grade: Grand Final
Watsonia Fill-Ins def Watsonia Saints 6-3

C Grade: Grand Final
Pres/Res Lakies Blue def Doutta Jet 6-3


 

NDA Singles Championships 2014

Results

A Grade - Final
Tyler Fitch def Geoff Wright 5-2

B Grade - Final
Baden Bolinogas def Lee Davis 4-2

C Grade - Final
Ray Hayne def Luke Di Paola 3-1


 

NDA CHALLENGE MATCH !!

Results:

A Grade:
NDA GREEN def NDA GOLD 7-6

B Grade:
NDA GOLD def NDA GREEN 12-1

C Grade:
NDA GOLD def NDA GREEN 9-4


NDA GOLD win 27-12 on aggregate.

Results

A Grade - Grand Final
The Shooters def Junction Coosts 6-2

B Grade - Grand Final
Broadmeadows Bandits def Whittlesea Eagles 6-5


Results

A Grade - Prelim Final
The Shooters def Reservoir Bulls 6-2

B Grade - Prelim Final
 Whittlesea Eagles def Tulla Demons 6-3

C Grade - Grand Final
Doutta Jets def East Keilor Boozers 6-4


Results

A Grade - Semi Finals
The Shooters def Westside Dockers 6-0
Junction Coosts def Reservoir Bulls 6-4

B Grade - Semi Finals
Broadmeadows Bandits def Tulla Demons 6-2
Whittlesea Eagles def Pres/Res Lakies Blue 6-3

C Grade - Prelim Final
East Keilor Boozers def Coolaroo Storm 6-3


Results

A Grade - Round 16
Junction Coosts def Da Wolf Pack 11-0
Westside Dockers def North Heid Hawks 9-2
Watsonia Fill-Ins def Reservoir Dogs 8-3
The Shooters def Reservoir Bulls 6-5
Cramers Legends - BYE

B Grade - Round 16
Whittlesea Eagles def Reservoir Mustangs 8-3
Broadmeadows Bandits def Watsonia Saints 7-4
Tulla Demons def Junction Grifters 6-5
Whittlesea Royals def Cramers Shed 6-5
Pres/Res Lakies Blue - BYE

C Grade - Semi Finals
Doutta Jets def East Keilor Boozers 6-2
Coolaroo Storm def North Heid Dogs 6-5


Results: Round 15

A Grade
Junction Coosts def Reservoir Bulls 7-4
Westside Dockers def The Shooters 6-5
Da Wolf Pack def Reservoir Dogs 6-5
Watsonia Fill-Ins def Cramers Legends 6-5
North Heid Hawks - BYE

B Grade
Watsonia Saints def Cramers Shed 7-4
Whittlesea Eagles def Whittlesea Royals 7-4
Pres/Res Lakies Blue def Junction Grifters 7-4
Tulla Demons def Broadmeadows Bandits 6-5
Reservoir Mustangs - BYE

C Grade
Doutta Jets def Coolaroo Storm 8-3
East Keilor Boozers def North Heid Bulldogs 6-5
North Heid Dogs def Plough Hotel 6-5


Results: Round 14

A Grade
Da Wolf Pack def Watsonia Fill-Ins 9-2
Junction Coosts def Westside Dockers 7-4
Reservoir Bulls def Reservoir Dogs 6-5
North Heid Hawks def Cramers Legends 6-5
The Shooters - BYE

B Grade
Broadmeadows Bandits def Junction Grifters 9-2
Reservoir Mustangs def Pres/Res Lakies Blue 8-3
Tulla Demons def Cramers Shed 7-4
Watsonia Saints def Whittlesea Eagles 6-5
Whittlesea Royals - BYE

C Grade
Doutta Jets def Plough Hotel 7-4
East Keilor Boozers def Coolaroo Storm 7-4
North Heid Dogs def North Heid Bulldogs 6-5


Results: Round 13

A Grade
Westside Dockers def Reservoir Dogs 9-2
Reservoir Bulls def Da Wolf Pack 8-3
The Shooters def Cramers Legends 8-3
North Heid Hawks def Watsonia Fill-Ins 7-4
Junction Coosts - BYE

B Grade
Pres/Res Lakies Blue def Whittlesea Royals 7-4
Broadmeadows Bandits def Cramers Shed 7-4
Tulla Demons def Whittlesea Eagles 7-4
Junction Grifters def Reservoir Mustangs 6-5
Watsonia Saints - BYE

C Grade
Doutta Jets def North Heid Bulldogs 9-2
Coolaroo Storm def Plough Hotel 7-4
East Keilor Boozers def North Heid Dogs 6-5


Results: Round 12

A Grade
Junction Coosts def Cramers Legends 10-1
Westside Dockers def Da Wolf Pack 8-3
Reservoir Bulls def Watsonia Fill-Ins 8-3
The Shooters def North Heid Hawks 8-3
Reservoir Dogs - 
BYE

B Grade
Cramers Shed def Junction Grifters 7-4
Whittlesea Royals def Reservoir Mustangs 7-4
Watsonia Saints def Pres/Res Lakies Blue 6-5
Whittlesea Eagles def Broadmeadows Bandits 6-5
Tulla Demons - BYE

C Grade
Doutta Jets def East Keilor Boozers 7-4
North Heid Bulldogs def Plough Hotel 6-5
Coolaroo Storm def North Heid Dogs 6-5


Results: Round 11

A Grade
Junction Coosts def North Heid Hawks 10-1
The Shooters def Watsonia Fill-Ins 8-3
Westside Dockers def Reservoir Bulls 6-5
Cramers Legends def Reservoir Dogs 6-5
Da Wolf Pack - BYE

B Grade
Watsonia Saints def Reservoir Mustangs 9-2
Pres/Res Lakies Blue def Tulla Demons 7-4
Whittlesea Eagles def Cramers Shed 7-4
Junction Grifters def Whittlesea Royals 7-4
Broadmeadows Bandits - BYE

C Grade
North Heid Dogs def Doutta Jets 6-5
East Keilor Boozers def Plough Hotel 6-5
Coolaroo Storm def North Heid Bulldogs 6-5


Results: Round 10

A Grade
Westside Dockers def Watsonia Fill-Ins 9-2
Junction Coosts def The Shooters 8-3
North Heid Hawks def Reservoir Dogs 8-3
Cramers Legends def Da Wolf Pack 7-4
Reservoir Bulls - BYE

B Grade
Pres/Res Lakies Blue def Broadmeadows Bandits 8-3
Junction Grifters def Whittlesea Eagles 8-3
Whittlesea Royals def Watsonia Saints 8-3 w/o
Tulla Demons def Reservoir Mustangs 6-5
Cramers Shed - BYE

C Grade
Doutta Jets def Coolaroo Storm 9-2
East Keilor Boozers def North Heid Bulldogs 8-3
North Heid Dogs def Plough Hotel 6-5


Results: Round 9

A Grade
Reservoir Bulls def Cramers Legends 11-0
Junction Coosts def Watsonia Fill-Ins 9-2
Da Wolf Pack def North Heid Hawks 9-2
The Shooters def Reservoir Dogs 9-2
Westside Dockers - BYE

B Grade
Junction Grifters def Watsonia Saints 8-3
Cramers Shed def Pres/Res Lakies Blue 7-4
Broadmeadows Bandits def Reservoir Mustangs 7-4
Whittlesea Royals def Tulla Demons 6-5
Whittlesea Eagles - BYE

C Grade
Doutta Jets def Plough Hotel 7-4
North Heid Dogs def North Heid Bulldogs 6-5
East Keilor Boozers def Coolaroo Storm 6-5


Results: Round 8

A Grade
Junction Coosts def Reservoir Dogs 10-1
Reservoir Bulls def North Heid Hawks 9-2

Westside Dockers def Cramers Legends 8-3
The Shooters def Da Wolf Pack 7-4
Watsonia Fill-Ins
- BYE

B Grade
Broadmeadows Bandits def Whittlesea Royals 9-2
Reservoir Mustangs def Cramers Shed 7-4
Tulla Demons def Watsonia Saints 6-5
Whittlesea Eagles def Pres/Res Lakies Blue 6-5
Junction Grifters - BYE

C Grade
Doutta Jets def North Heid Bulldogs 9-2
North Heid Dogs def East Keilor Boozers 9-2
Plough Hotel def Coolaroo Storm 6-5


Results: Round 7

A Grade
Westside Dockers def North Heid Hawks 9-2
Reservoir Bulls def The Shooters 8-3
Junction Coosts def Da Wolf Pack 8-3
Reservoir Dogs def Watsonia Fill-Ins 8-3
Cramers Legends - BYE

B Grade
Whittlesea Eagles def Reservoir Mustangs 7-4
Tulla Demons def Junction Grifters 7-4
Broadmeadows Bandits def Watsonia Saints 6-5
Cramers Shed def Whittlesea Royals 6-5
Pres/Res Lakies Blue - BYE

C Grade
North Heid Dogs def Coolaroo Storm 7-4
Doutta Jets def East Keilor Boozers 6-5
Plough Hotel def North Heid Bulldogs 6-5


Results: Round 6

A Grade
Da Wolf Pack def Reservoir Dogs 8-3
The Shoooters def Westside Dockers 7-4
Junction Coosts def Reservoir Bulls 6-5
Cramers Legends def Watsonia Fill-Ins 6-5
North Heid Hawks - BYE

B Grade
Whittlesea Eagles def Whittlesea Royals 8-3
Cramers Shed def Watsonia Saints 7-4
Tulla Demons def Broadmeadows Bandits 6-5
Junction Grifters def Pres/Res Lakies Blue 6-5
Reservoir Mustangs - BYE

C Grade
Coolaroo Storm def North Heid Bulldogs 9-2
Doutta Jets def North Heid Dogs 6-5
East Keilor def Plough Hotel 6-5


Results: Round 5

A Grade
Da Wolf Pack def Watsonia Fill-Ins 8-3
Junction Coosts def Westside Dockers 7-4
Reservoir Bulls def Reservoir Dogs 7-4
Cramers Legends def North Heid Hawks 7-4
The Shooters - BYE

B Grade
Watsonia Saints def Whittlesea Eagles 8-3
Broadmeadows Bandits def Junction Grifters 7-4
Tulla Demons def Cramers Shed 7-4
Pres/Res Lakies Blue def Reservoir Mustangs 6-5
Whittlesea Royals - BYE

C Grade
Doutta Jets def Coolaroo Storm 9-2
East Keilor Boozers def North Heid Bulldogs 8-3
North Heid Dogs def Plough Hotel 7-4


Results: Round 4

A Grade
The Shooters def Cramers Legends 8-3
Westside Dockers def Reservoir Dogs 8-3
North Heid Hawks def Watsonia Fill-Ins 7-4
Reservoir Bulls def Da Wolf Pack 6-5
Junction Coosts - BYE

B Grade
Broadmeadows Bandits def Cramers Shed 8-3
Preston/Res Lakies Blue def Whittlesea Royals 7-4
Tulla Demons def Whittlesea Eagles 6-5
Reservoir Mustangs def Junction Grifters 6-5
Watsonia Saints - BYE

C Grade
Doutta Jets def Plough Hotel 7-4
East Keilor Boozers def Coolaroo Storm 7-4
North Heid Bulldogs def North Heid Dogs 6-5


Results: Round 3

A Grade
The Shooters def North Heid Hawks 9-2
Reservoir Bulls def Watsonia Fill-Ins 8-3
Junction Coosts def Cramers Legends 8-3
Da Wolf Pack def Westside Dockers 6-5
Reservoir Dogs - BYE
B Grade
Whittlesea Royals def Reservoir Mustangs 8-3
Junction Grifters def Cramers Shed 8-3
Pres/Res Lakies Blue def Watsonia Saints 6-5
Broadmeadows Bandits def Whittlesea Eagles 6-5
Tulla Demons - BYE
C Grade
Doutta Jets def North Heid Bulldogs 9-2
East Keilor Boozers def North Heid Dogs 6-5
Coolaroo Storm def Plough Hotel 6-5

Results: Round 2

A Grade
The Shooters def Watsonia Fill-Ins 9-2
Junction Coosts def North Heid Hawks 8-3
Reservoir Bulls def Westside Dockers 7-4
Reservoir Dogs def Cramers Legends 7-4
Da Wolf Pack - BYE

B Grade
Whittlesea Royals def Junction Grifters 9-2
Tulla Demons def Pres/Res Lakies Blue 7-4
Whittlesea Eagles def Cramers Shed 6-5
Reservoir Mustangs def Watsonia Saints 6-5
Broadmeadows Bandits - BYE

C Grade
Doutta Jets def East Keilor Boozers 8-3
Plough Hotel def North Heid Bulldogs 7-4
Coolaroo Storm def North Heid Dogs 6-5


Results: Round 1

A Grade
Da Wolf Pack def Cramers Legends 9-2
Reservoir Dogs def North Heid Hawks 8-3
Junction Coosts def The Shooters 6-5
Westside Dockers - BYE
Reservoir Bulls - BYE
Watsonia Fill-Ins - BYE

B Grade
Pres/Res Lakies Blue def Broadmeadows Bandits 8-3
Watsonia Saints def Whittlesea Royals 6-5
Tulla Demons def Reservoir Mustangs 6-5
Whittlesea Eagles - BYE
Junction Grifters - BYE
Cramers Shed - BYE

C Grade
Doutta Jets def North Heid Dogs 6-5
Plough Hotel def East Keilor Boozers 6-5
Coolaroo Storm def North Heidelberg Bulldogs 6-5

 

Social Sharing

NDA Club Sponsors

1kw Website Design Australia


 dynamic


left


tilt


 LA POCHETTA


shov


northern home finance


scan0003 2